Jídelní stoly

  1. Přeskočit na menu
  2. Přeskočit na volbu jazyků
  3. Přeskočit na vyhledávání

Moderní jídelní stoly

jídelní stoly jsou významným designovým prvkem v interiéru. Jídelní stoly mají také hluboký sociální vliv, jsou místem ke scházení celé rodiny. Jídelní stoly mohou mít různé tvary, v našem obchodě je velmi populární kulatý jídelní stůl. V nabídce jsou i různé materiály provedení např. skleněný jídelní stůl, stůl s kovovými nebo dřevěnými prvky. V dnešní době můžeme sledovat trend kdy jsou jsou velmi oblíbené bílé jídelní stoly.

Více také v kategoriích
Venkovní a zahradní stoly
 

Moderní jídelní stoly do kuchyně

Jídelní stoly jsou významným designovým prvkem v interiéru. Jídelní stůl a židle mají i hluboký sociální vliv, jsou místem ke scházení celé rodiny nebo přátel při návštěvách. Nejčastěji jsou umisťovány do kuchyně nebo také jídelny. Vytvořit vhodnou kombinaci pro jídelní stůl a židle je náročnou výzvou každého designéra.

Stoly jsou tak staré jako lidstvo samo, již v pravěku se využívalo kamenných stolů. V pozdějších kulturách se projevuje více či méně řemeslné zpracování, za zmínku stojí jídelní stoly Egypta nebo starověkého Říma.

Ještě z nedávné doby si však můžeme pamatovat, že jídelní stůl nebyl určen pouze k podávání jídla nebo společenským místem setkání. Byl také pracovním a odkládacím prostorem. Například v horských oblastech se jídelní stoly staly pracovním prostorem pro různou rukodělnou práci. Jídelní stoly tak často obsahovaly ve spodní části odkládací desku nebo zásuvky. Tento typ jídelného stolu si také můžeme pamatovat z dob našich babiček.

V dnešní době jsou jídelní stoly více specializovaným kusem nábytku. Avšak společenskou roli si stále uchovaly, jsou tak dějištěm různých stolních her nebo setkání.
 

Jídelní stoly a jejich provedení

Vzhled jídelních stolů se stal více funkčním a většinou se sestává z jednolité horní desky a podnože.

Horní desky jídelních stolů mohou být různých tvarů, nejčastěji obdélníkové, ale populární jsou také kulaté nebo oválné tvary. Také materiálové provedení je různorodé, můžeme vybrat jídelní stůl z masívního dřeva, dřevovláknité hmoty nebo skla. Skleněné provedení je velmi populární u kulatých jídelních stolů. Zatím co masívní dřevo je upravováno transparentními laky, jídelní stoly z průmyslově zpracovávaného dřeva jsou barveny barevnými laky, nejčastěji v bílé barvě a poslední době také s finální úpravou na vysoký lesk. Zajímavé jsou také jídelní stoly, které kombinují různé materiály např. dřevo a kov.

V naší nabídce naleznete převážné jídelní stoly do kuchyně v moderním stylu.